אבי כהן

פרטי יצירת קשר:

נייד: 052-9122589

מייל: Avi@Waldman-law.co.il

אבי כהן – עורך דין פלילי

עורך דין אבי כהן, סיים בשנת 1990בהצטיינות את לימודיו לתואר ראשון בקרימנולוגיה באוניברסיטת בר אילן, לימודים אשר הניחו את התשתית להמשך לימודיו. בשנת 1995 סיים בהצטיינות את לימודי המשפטים באוניברסיטת תל אביב, והתקבל להתמחות בפרקליטות מחוז מרכז בתל אביב.

בסיום התמחותו, המשיך עורך הדין אבי כהן למשרת תובע בפרקליטות מחוז מרכז ובמשך 4 שנים בהן שימש כתובע הגיעו לידיו תיקים רבים ומגוונים לרבות תיקי פשיעה חמורים. לאחר פרישתו מתפקידו כתובע בפרקליטות מחוז מרכז, המשיך עורך הדין אבי כהן בשירות הסנגוריה הציבורית והפרטית ובמשך 16 שנה טיפל כמעט בכל תיק אפשרי ובכל ערכאה, כולל תיקי צווארון לבן ופשיעה חמורה.

התמקצעות בתחום הפלילי

ניסיונו העשיר של עורך הדין אבי כהן בתיקי נוער וקטינים הפכו שם דבר בקהילה המשפטית, נוכח רגישותו הרבה הוא מיישם הלכות רבות לשימושו בתיקים אלו ומביא תוצאות שעיקרן שיקום ולא ענישה. לא זו אף זו , עורך הדין אבי כהן עשה לעצמו שם כה ראוי עד כי הוא מוכר בכל בית משפט גדול כקטן.

עורכי דין מן השורה הראשונה פונים אליו לייעוץ בתיקים כבדים ומורכבים נוכח היכרותו רבת השנים עם המערכת ונציגיה משני צדי המתרס. עדות לניסיונו העשיר של עורך הדין אבי כהן הן ההחלטות הרבות וההלכות של בית המשפט העליון הנושאות את שמו ואשר הביאו להקלות משמעותיות במאסרים, בגובה דמי פיצוי וזיכויים, כולן בניצוחו ובניהולו של עורך הדין אבי כהן.

שינויים משפטיים שהוביל המשרד

הלכות בית המשפט העליון הינן החלטות המחייבות את כל בתי המשפט בארץ – להלן חלק מרשימה של הלכות אשר נקבעו בזכותו של עורך דין אבי כהן :

  • הלכת ג'אבר בבית המשפט העליון לעניין ענישת נאשם "במעשה אחד" למרות שביצע מספר מעשים
  • הלכת סטקלר בית המשפט העליון לעניין שכרות חלקית בעבירת רצח אשר יש בה להפחית לצמצם את כוונת הנאשם הנדרשת בחוק לעבירה.
  • תיק פלילי ביטון בבית המשפט העליון, לאחר שנתקבל אישור נדיר לקיום דיון נוסף נתקבלה הלכת בית המשפט העליון בנוגע לקנטור בעבירת הרצח ואף ניתנה המלצה לשינוי החוק. בעקבות פסק דין זה של בית המשפט העליון והמלצתו מתוקן החוק בנוגע לעבירות המתה.
  • בג"ץ יחיא טורק, בית המשפט העליון, באופן תקדימי, חייב את פרקליט המדינה לעמוד בהסדר טיעון שנחתם עם הנאשם וממנו ביקש פרקליט המדינה לחזור.
  • אלפי תיקים מכל הסוגים והרבדים לרבות זיכויים חריגים בנוף המשפט, כגון זיכוי נאשמים שנמצאו נגדם ראיות נסיבתיות ישירות כולל DNA וטביעות אצבע, ביטול עונשי מאסר ממושכים בבית המשפט העליון נוכח הליכי שיקום.